Bornova Küçükpark
Bornova Küçükpark

Küçükpark, İzmir’in Bornova ilçesi sınırlarında bulunur. Ege Üniversitesi’ne oldukça yakın olması sebebiyle kafeler, restoranlar ve oyun salonları ile doludur ve hemen her saatte oldukça hareketlidir. Küçükpark’ın bulunduğu bölgede konumu sebebiyle öğrencilerin de yoğun bir şekilde yaşadığı düşünüldüğü zaman bu hareketliliğe şaşırmak olanaksız oluyor.

Gençseniz ya da kendinizi genç hissediyorsanız Küçükpark’ta yapacak çok şeyiniz var! Küçükpark Sevgi Yolu’ndaki ya da Süvari Caddesi’ndeki kafelerden birine oturabilirsiniz. Karnınız açsa yine bu kafelerde ya da 1-2 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Aysel Abla Ev Yemekleri’nde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Eğer kahvaltı için Küçükpark’taysanız tam da Küçükpark Meydan’da bulunan Üniversite-2 Unlu Mamulleri’ndeki onlarca çeşit arasından canınız ne çekiyorsa seçebilir, kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Ege Üniversitesi öğrencilerinin vakitlerinin çoğunluğunu geçirdiği bir bölge olduğu için daha çok kafe ve restoranların yoğun olduğu bir bölge olsa da eczaneden marketlere, kuaförden butiklere kadar her ihtiyacınız için uygun dükkân bulmanız mümkün. Küçükpark’ta maalesef yeşilin hâkim olduğu bir park bulmanız mümkün değil. Bunun yerine biraz daha yukarda bulunan Bornova Büyükpark’ı görmelisiniz.

Küçükpark’a Nasıl Gidilir?

Küçükpark’a gitmek için öncelikle Bornova’ya gelmelisiniz. Bornova’ya ulaşım için eğer metroya yakın bir yerden ulaşmaya çalışıyorsanız İzmir Metro’dan Bornova istasyonunda inmeniz yeterli olacak. ESHOT otobüsleri ile Bornova’ya ulaşım için de bulunduğunuz bölgeye göre birçok farklı seçenek bulunuyor. Konak’tan Bornova’ya 930 numaralı ESHOT hattı ile ulaşabilirken Buca’dan Bornova’ya ulaşım için ise 390 ya da 415 numaralı ESHOT otobüslerini kullanabilirsiniz.

Bornova Metro’ya geldiyseniz sırtınızı Ege Üniversitesi’ne verdikten sonra yolun karşısına geçerek içeri doğru birkaç dakika yürümeniz Küçükpark’a ulaşmak için yeterli olacak.

Bir Cevap Yazın