Buca Şahin Tepesi
Buca Şahin Tepesi

Birçok şehirde, kentin manzarasını izleyebileceğiniz ‘Şahin Tepesi’ adında bir mekân mutlaka vardır. İzmir’de de Buca ilçesi içinde yer alan Şahin Tepesi adından da anlaşılabileceği gibi yüksek bir yerdir. İzmir’in büyük bölümünü kuşbakışı olarak görmektedir. Kış aylarında biraz soğuk olsa da yaz aylarında İzmir geneline oranla serin bir hava hissedilmektedir. Bu açıdan özellikle hava karardıktan sonra birçok İzmirli tarafından manzara izlemek ve genellikle alkol tüketmek için tercih edilmektedir. Büyük şehirlerin genel sorunu olan şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyen ve özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan kaçmak isteyen İzmirliler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Buca Şahin Tepesi, İzmir’in en güzel yerlerini, İzmir körfezini ve Kordon’u görmektedir. Özellikle hava karardıktan sonra ışıl ışıl bir İzmir görmeniz mümkündür. Sabaha kadar sohbet edebilir, alkol alabilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Emin olun, Şahin Tepesi’nde birkaç saat geçirmek size iyi gelecek. Birkaç saatliğine de olsa hayatın sıkıntı ve stresinde uzaklaşmak, cennetten bir köşe olan İzmir’i birkaç saat tüm güzelliği ile seyretmek ömrünüze ömür katacak.

Buca Şahin Tepesi’ne Nasıl Gidilir?

Buca Şahin Tepesi’ne ESHOT ile ulaşım maalesef mümkün değildir. Kendi aracınız ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Buca Şahin Tepesi’ne gitmek için Buca’da Evka 1’den yukarı yöne doğru ilerlemelisiniz. Yolun sonunda kolaylıkla Şahin Tepesi’ni görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın