Buca Arena Stadyumu, Bucaspor’un maçlarını oynadığı stadyumdur. 18 Ocak 2009 tarihinde oynanan Bucaspor – Çorumspor maçı ile açılmıştır. İzmir’de İzmir Atatürk Stadyumu ile birlikte dört tarafında da tribün bulunan 2 staddan biridir.

13.000 seyirci kapasiteli stadyum, dönemin Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafından yaptırılarak Bucaspor’un kullanımına sunulmuştur.  Tüm tribünleri kapalıdır ve stadyumda ışıklandırma mevcuttur. Spor kompleksi içinde bir halı saha, iki basketbol sahası, koşu yolları bulunuyor. Ayrıca 1500 araçlık otopark da taraftarların kullanımına tahsis edilmiş durumda.

Alsancak Stadı’nın yıkılmasıyla birlikte sahasız kalan Karşıyaka Spor Kulübü de bir dönem maçlarını Buca Arena’da oynamıştır.

Buca Stadyumu Nerede?

Buca Arena Stadyumu, İzmir’de Buca ilçesinin Evka-1 semtinde yer alır. Bölge sakinlerinin sosyal yaşam alanı olan Yedigöller’e 200 metre mesafede bulunur. Vadi benzeri bir çukurda yer alan stadın bulunduğu alana ‘Evka-1 Spor Vadisi’ adı verilmiştir. Oldukça yüksek bir rakımda bulunmasına rağmen çevresine göre alçakta kalmıştır. Çukur bir alanda bulunmasına rağmen stadın çevresini saran demir paneller ile biletsiz olarak maç izlemek mümkün değildir.

Buca Arena Stadyumu’na Nasıl Gidilir?

Buca Stadyum’undan geçen ESHOT -yani belediye otobüsleri-‘nin hat numaraları ve güzergahları şu şekildedir;

  • 285 numaralı EVKA-1 – KONAK
  • 875 numaralı EVKA-1 – ŞİRİNYER AKTARMA

ESHOT’a ait 285 ve 875 numaralı otobüsleri kullanarak Buca Arena Stadı’na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsü kullanmak istemeyenler Buca Stadyumu’na giden dolmuşlardan EVKA-1 – KEMER, EVKA-1 – YENİ GARAJ ve EVKA-1 – BOZYAKA SSK isimli dolmuş hatlarını kullanabilirler.

Bir Cevap Yazın