Çiçekliköy

İzmir’de kahvaltı denilince boyoz ve kumrudan sonra akıllara kuşkusuz Çiçekliköy gelir. Birçok İzmirlinin özellikle haftasonu kahvaltıları için vazgeçilmez adresi olan Çiçekliköy, Bornova ilçesine bağlı bir köydür. İzmir – Manisa yolu üzerinden yaklaşık 10 km mesafe kat ederek ulaşabilirsiniz. Çiçekliköy, orman statüsündeki geniş alanıyla aynı zamanda piknikçilerin ve mangal tutkunlarının da uğrak noktası.

Çiçekliköy’e Ulaşım

Çiçekliköy’e ulaşmak için, kendi aracınız varsa İzmir – Manisa karayolunun 10. Kilometresi üzerinden yapacağınız bir dönüşle kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınız yoksa ya da bu yolu tercih etmiyorsanız Bornova’da Manisa Kavşağı’ndan kalkan Çiçekliköy dolmuşlarını tercih edebilirsiniz.

Çiçekliköy’ün En İyi Kahvaltı Mekânları

Çiçekliköy kahvaltı mekânlarının merkez üssü niteliğinde olduğundan dolayı birbirinden güzel restoranlara ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için en beğenilen Çiçekliköy kahvaltı salonlarını derledik.

Luka Restaurant

Küçük bir aile işletmesi olan Luka, modern ve alaturkayı bir arada yansıtan bir konsepte sahip. Gündüzleri kahvaltı salonu, akşamları barbekü restaurant olarak hizmet veren işletme düğün organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. Kır düğünü yapmak isteyenler için uygun bir mekân. Luka’da kişi başı kahvaltı 25 TL.

Adres: Çiçekli Mahallesi, Pınar Sk. No:14, 35040 Bornova/İzmir

Telefon: 0533 576 40 61

Kozalak Butik Restoran

Genel olarak beğenilse de zaman zaman servis sıkıntısından, ortak olan tuvaletlerin kokusundan şikayet edilebiliyor. Lezzeti konusunda pek olumsuz yorum olmasa da fiyatları biraz yüksek bulunuyor. Çocuklu aileler için ideal bir mekân olan Kozalak Butik Restaurant’ta kişi başı kahvaltı 30 TL.

Adres: Çiçekli Mahallesi, Çiçekli Cd. No:19, 35040 Bornova/İzmir

Telefon: (0232) 377 50 53

Nirvana Kahvaltı Evi

Alanının biraz dar olduğu söylense de oldukça şirin bir mekân Nirvana. Patlıcan reçeli gibi alışık olmadığımız lezzetler sunan mekânda kişi başı kahvaltı 25 TL.

Adres: Çiçekli Mahallesi, Çamlık Cd. No:25, 35040 Bornova/İzmir

Çiçekliköy Kahvaltı Mekanları

Aktuğ Köy Kahvaltısı

İzmir’in ve hafta sonları Çiçekliköy kalabalığından uzak; sessiz ve sakin bir mekân Aktuğ. Orman içerisindeki bu butik restoran size mükellef bir köy kahvaltısı deneyimi sunuyor. Her işletme gibi zaman zaman eleştirilerle karşılaşsa da genel itibariyle beğeniliyor. Güler yüzlü hizmet vadeden işletmenin menüleri biraz pahalı. Aktuğ’da kişi başı kahvaltı 30 TL.

Adres: Çiçekliköyü Akasya Sk. No 23, 35000 Bornova/İzmir

Telefon: 0532 747 91 38

Semaver Kahvaltı & Restaurant

Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak, doğayla iç içe olan bir mekân. Çeşitleriyle ve çayı semaver ile getirmeleri ile tanınıyorlar. Bu restaurantın fiyat politikası ile ilgili ayrıntılı bilgiye, maalesef ulaşamadık.

Adres: Yasemin Sokak No: 2A Çiçekliköy Bornova/İzmir
Telefon: (0232) 377 52 82

Bahar Bahçe Kahvaltı Evi

Bahar Bahçe, adından da anlaşılabileceği gibi yeşillikler içinde, doğayla iç içe, huzur dolu bir kahvaltı deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Bahar Bahçe Kahvaltı Evi’nin fiyat politikası ile ilgili ayrıntılı bilgiye, maalesef ulaşamadık.

Adres: Çiçekli Cad .No:21 Çiçekliköy Bornova/İzmir
Telefon: (0232) 377 55 35

Bir Cevap Yazın