Daha önceki yazılarımızda İzmir kumrusunu uzun uzun anlatmıştık. Bu yazımızda da İzmir kumrusunu en iyi kim yapar, en güzelini nerede yeriz  bu konuya değineceğiz.

İzmir kumrusunun en güzelini yemek için çok fazla araştırma yapmamıza gerek yok. Zira İzmir’in hemen her noktasında satılan kumrular kaliteli ve lezzetli. Ama yine de bu konuda isim yapmış bazı işletmeleri tercih etmemiz daha iyi olabilir. Öyleyse, damak zevkine önem verenleri aşağıya alalım.

ACR – Acarlar Unlu Mamulleri

ACR – Acarlar Unlu Mamulleri İzmir merkezinde ve çevre ilçelerde birçok şubesi bulunan bir zincir fırın. Hamur işinin her türlüsünün en güzelini bulabileceğiniz bu işletme aynı zamanda birçok seyyar satıcı ve kafeye de ürün veriyor. Bu bakımdan Acarlar’ın ürünlerini İzmir’in pek çok noktasında bulmanız mümkün.

Simit Cafe

Konak’ta Saat Kulesi tarafından Kemeraltı’na girince Yapı Kredi Bankası’nın hemen yanında kalıyor Simit Cafe. Gevrek ve poğaçaların birçok çeşidini bulabileceğiniz bir fırın ve bir kafe olarak işletiliyor. Yolunuz Kemeraltı’na düşer de güzel bir kumru yemek isterseniz Simit Cafe’ye uğrayabilirsiniz.

Tarihi Alsancak Gevrek Fırını

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin ara sokaklarında bulabileceğiniz, hamur işinde usta bir fırın daha. Kumrunun en güzel örneklerinden birini tadabileceğiniz bu fırında gevrek başta olmak üzere diğer hamur işi atıştırmalıkların da lezzetli örneklerini bulmanız mümkün.

Üniversite -2 Unlu Mamulleri

Bornova’da Ege Üniversitesi’ne yakın bir noktada, Küçükpark Meydan’da bulabileceğiniz ve her daim dolu göreceğiniz bir başka işletme. Kafe konseptinde hizmet veren fırında tatlı, tuzlu ve kahvaltılık yiyeceklerin yanında çeşitli içecekler de sunuluyor. Eğer damak tadınıza önem veriyorsanız yine Bornova’da, Manisa kavşağındaki birinci şubesine göre çok daha popüler olan fırının ürünlerinin tadına bakmanızda yarar var.

Alsancak Unlu Mamuller

İzmir’deki şubelerinin ardından çevre illere de açılmaya başlayan Alsancak Unlu Mamulleri de kafe konseptinde hizmet veren işletmelerden. Hamur işinden atıştırmalıklara, tava yemeklerinden tatlılara birçok seçenek bulabileceğiniz Alsancak Unlu Mamulleri’ne ulaşmak için fazlaca bir yol kat etmenize gerek yok. Zira İzmir’deki 27 şubesinden biri mutlaka size yakındır.

 

Bir Cevap Yazın