İzmir içerisinde yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi de bölge çevresinde bulunan kamp alanında bir hafta sonu geçirmektir. Şehrin gürültüsünden, trafik stresinden, egzoz kokusundan iyice bunalan kişiler genel olarak kendilerini hafta sonu bu tür kamp alanlarına ufak kaçamaklar yapmaktadır. Bölgedeki insanlar kadar şehir dışından birçok kişi de İzmir Kamp Alanları içerisine gelerek güzel bir hafta sonu tatili yapmaktadır. Bu tür kamp alanların nerede olduklarından bahsedecek olursak;

Karagöl Orman Kampı

Yamanlar dağı içerisinde bulunan Karagöl orman kampı, küçük bir tektonik göl etrafında oluşturulmuş olup şirin bir orman içerisinde kurulmuştur. Tamamen doğa ile iç içe kalmak isteyen kişiler için en ideal kamp tatil merkezleri arasında yer almakta. Kamp alanına istediğiniz şekilde yiyecek, içecek sokabilir, keyfinize göre bir tatil ortamı oluşturabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde tuvalet ve dul ortamları ortak kullanılmaktadır.

Varil Barrel Camping

Rock müziğinin efsane isimleri arasında yer alan Hayko Cepkin, gezginlere ve kafa dinlemek isteyen kişilere güzel bir mekan oluşturmak adına Varil Barrel Camping projesini hayata geçirmiştir.  Şirince içerisinde yer alan bu mekan, doğa ile iç içe bir tatil olanağı sunmakta. Kamp alanı içerisinde ister çadır tatili ister karavan tatili, isterseniz de bungalov tarzı evler bulunmaktadır.

Teos Orman Kampı

Tamamen denize sıfır bir arazi üzerine kurulu olmasından dolayı birçok kişinin ortak tercihleri arasında Teos Orman Kampı yer almaktadır. Seferihisar ilçe sınırları içerisinde yer alan bu kamp içerisinde içme suyu alanları, elektrik, duş, tuvalet gibi birçok ihtiyaç unsuru yer almaktadır.

Sazlıca Plaj Kampı

İzmir Kamp Alanları içerisinde belki de en güzel tercihin Sazlıca Plaj Kampı üzerine olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Foça içerisinde yer alan bu kamp tamamen deniz kenarında olup sahil üzerine kurulmuştur. Kamp alanına dışarıdan istediğiniz gibi yiyecek içecek sokabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde bulunan restorandan hazır kiralık mangal dahi temin edebilirsiniz. Tesis içerisinde tuvalet, duş alanları, restoran, Wİ-Fİ, buzdolabı gibi hizmetler müşterilere sunulmaktadır. Çadır kiralama hizmeti alan kişiler şezlong ve şemsiye hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Tanay Orman Kampı

Çeşme içerisinde bulunan Tanay Orman Kampı; birçok turistik gezi noktasına yakınlığı ile ön plana çıkmakta. Oldukça güzel plaj alanlarına sahip olan kamp, ziyaretçilerine büfe, lokanta, telefon, mutfak, lavabo, çamaşır ve bulaşık yıkma merkezleri, masa, ocak, duş gibi kullanım alanları sunmaktadır. Gölgelik alanı oldukça fazla olup tam dinlenme mekanı olarak seçilebilecekler arasında yer almaktadır.

Kalemlik Orman Kampı

Özdere mevkii sinin yaklaşık 100 km uzağında yer alan kalemlik Orman Kampı, oldukça güzel bir deniz manzarasına karşı kurulmuştur. Kamp alanı içerisinde ziyaretçilerin ihtiyaç duyabileceği tüm gereksinimler eksiksiz olarak yer almakta olup kullanıma sunulmaktadır.

Gümüldür Orman Kampı

Bulunduğunuz yerdeki kalabalık ve gürültü ortamlarından uzaklaşmak istemeniz durumunda Gümüldür Orman Kampı sizlere kocaman bir kucak açarak kapılarını sonuna kadar açabilir. Gümüldür mevki içerisinde yer alan kamp alanında market, piknik üniteleri, soyunma kabinleri, büfe, tuvalet ve duş alanları bulunmakta.

Klaros Orman Kampı

Menderes içerisinde bulunan en temiz, en gelişmiş kamp alanı olarak gösterilen Klaros orman Kampı sessizliği ile ön plana çıkmaktadır. Doğa ile iç içe kalmak isteyenler için özel olarak oluşturulmuş bu kamp alanı içerisinde akla gelebilecek her türlü hizmet bulunmakta. Profesyonel bir markete yakın büfesi, ziyaretçilerin tüm isteklerini karşılayabilmekte.

Acar Camping

Eski Foça mevkii içerisinde yer alan Acar Camping, tertemiz denizi ve bulunduğu alan ile birçok kişinin tercih listesi içerisinde yer almakta. İzmir’e oldukça yakın olan kamp alanı sadece yaz sezonu için gelen ziyaretçilere elektrik hizmeti veriyor. Bununla beraber cafe, restoren gibi hizmetleri tüm sezon boyunca misafirlerin tamamına açık olmaktadır.

Bir Cevap Yazın