İzmir Seyirtepe Gezisi

İzmir’e yolu düşenler bilir. Öyle doyumsuz öyle güzel bir şehirdir ki ayrılmak koyar insana. Manzarası, yemekleri, insanları, sokakları, denizi, havası derken bir bakmışsınız hayran olmuşsunuz. Masmavi denizine sıcak iklimi ve insanları karışınca, hayatta ölmeden görülmesi gereken yerler listesine adını yazdırmayı başarıyor İzmir. Karşıyaka’da bulunan Seyirtepe ise, İzmir’in manzarası ile büyülenmek isteyenleri çağırıyor. Tam manasıyla şehri kuş bakışı görmek ve büyülenmek isteyenlere özel tasarlanmış bu tepe, çeşitli restoranlar ve cafeler ile de bezenmiş durumda.

Seyirtepe’de Neler Yapılır?

Seyitepe’ye çıkanlar kolay kolay inemiyor. Sebebi ise elbette İzmir’in doyumsuz manzarası. Sabah mavilikler ve yeşillikler içinde yapılacak bir kahvaltıya akşama rakı balık sofrası eşlik etmezse olmaz. Elbette alkolsüz mekânlarda şık menüleri ile ağırlıyor misafirlerini. Eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenlere özel hazırlanan pek çok mekân, sıcak İzmir insanının da manzara ile pekişmesini sağlıyor.

Çocuklar İçin Oyun Alanları

Seyirtepe’ye gelenler için her şey düşünülmüş. Siz İzmir Körfezi’ne karşı çayınızı rahatlıkla yudumlayın diye çocuklarınızın keyifle vakit geçirebilecekleri oyun parkları yapılmış. Üstelik öyle sevimli ve güvenli ki. Öğrenciden memura, siyasiden sanata kadar pek çok insanı ağırlayan bu tepe rüya gibi manzarası ve havası ile gelenlerde mutlaka bir iz bırakmayı başarıyor.

Düğün Organizasyonları İçin Eşsiz Mekanlar

İzmir’de evlenip de düğününü açık havada yapmak isteyenlere özel hazırlanan mekanlar olağanüstü bir geceyi garanti ediyor. Hem menüleri hem de dizaynları ile gelen misafirlerin nutkunu tutmaya hazırlanan bu mekânlar evlenecek çiftler için özel konseptler de hazırlıyor. İzmir’in eşsiz güzelliğinin önünde en mutlu günlere merhaba demek kesinlikle ayrıcalık olmalı. Üstelik yalnızca düğün değil, nişan, sünnet, parti ve çeşitli organizasyonları da ağırlayan bu mekânlar, sıcak İzmir insanı ile tanışmanın zevkini de sunuyor.

İzmir Seyirtepe

Seyirtepe’ye Ulaşım

Bu güzide tepeye ulaşım da öyle zor ve zahmetli değil. Çünkü otogar da dâhil olmak üzere pek çok meydan ve alandan Seyirtepe’ye kalkan toplu taşıma araçları mevcut. Şehir merkezine yaklaşık 10-15 km uzaklıkta bulunan Seyirtepe’ye gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ancak baştan belirtelim; otobüsle giderseniz bir miktar yokuş çıkmanız gerekecek. Kendi aracınız varsa daha iyi bir tercih olabilir.

Seyirtepe’den Geçen Otobüsler (ESHOT)

  • Halkapınar’dan 147 numaralı ESHOT’a binerseniz Seyirtepe’ye gidebilirsiniz.
  • Karşıyaka İskele’den 847 numaralı ESHOT da sizi Seyirtepe’ye ulaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın