İzmir Gece Hayatı

Renkli bir gece hayatı bulunan İzmir’in çok farklı semtlerinde gecenizi geçirebilirsiniz. Canlı müzik performansları, fasıllı geceler, barlar veya daha durağan mekanlar…

Çok sayıda alternatifi bulunan mekanlar için İzmir’in bazı noktaları öne çıkmaktadır. Eğer İzmir’de gece hayatı nerededir? En hareketli yerler neresidir diye araştırma içerisindeyseniz İzmir Keşif sizin için güzel bir rehber hazırladı.

İzmir’de Gece Hayatı Nasıldır?

İzmir’de gece hayatı denildiğinde akla çok fazla yapılabilecek şey gelebilir. Dilerseniz Kordon’da, Karşıyaka veya Bostanlı sahilinde çimlerde denize karşı bir gece geçirilebilir. Eğer gece hayatını çeşitli mekanlarda vakit geçirerek yaşamak istiyorsanız Alsancak, Bornova, Bostanlı, Bayraklı gibi popüler semtlerde olmanız gerekir.

Bornova’da Gece Hayatı

Küçükpark ve Büyükpark, Bornova’nın en aktif mekanlarını kapsamaktadır. Küçükpark içerisinde geceyi geçirmek için çok sayıda canlı müzik performansının sergilendiği mekan bulabilirsiniz. Tabi sadece canlı müzik değil, club mekanlar, fasıl, rock ve jazz dinleyebileceğiniz çok sayıda kafe vardır. Beri Blues, Biralem, Empas, Küçükpark’ta gece hayatı için tercih edilen mekanlardan bazılarıdır. Büyükpark’ı tercih ederseniz İzmir’in en popüler mekanı Ooze venue tercih edebileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz en nezih mekanlardan biridir. Bir çok ünlünün uğrak yeri olduğunu da belirtelim. Büyükpark’ta gece hayatı sadece Ooze venue’den ibaret değil. Dungeon’da diğer bir önemli mekandır. Eğer canlı müzik için iyi bir yer arıyorsanız Dungeon yapabileceğiniz en iyi tercihlerden biridir.

Alsancak’ta Gece Hayatı

İzmir’in sabaha kadar ışıklarının yandığı ve gece boyu hiç sönmediği bir yerdir Alsancak. İzmir’in merkez eğlence ve gece hayatı noktası da diyebiliriz. Çok sayıda alternatif bar ve cafeler görebilirsiniz. Nasıl bir tarz bar ya da eğlence mekanı arıyorsanız hepsini bulabileceğiniz yerler olduğunu söyleyelim. Canlı müzik cafe ve barlar için ara sokaklarda gezinmeniz yeterlidir. Geceyi en keyifli geçireceğiniz mekanların başında ise Gazi Kadınlar Sokağı olacaktır. Kıbrıs Şehitleri Caddesi içerisinde bulunan sokak içinde müzik dinleyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz barlar bulunmaktadır.

Bayraklı

İzmir’de gözde mekanların yer aldığı diğer bir yer ise Bayraklı’dır. Mekanların ışıkları, karşı cephede olan Kordon’dan bile süzülebilmektedir. Tac Mahal, Marche Cabaret, İzmir Arena, popüler mekanlardan bazılarıdır. Elit kesim tarafından fazlaca tercih edilen mekanlarda ünlü isimler sahne almaktadır.

İzmir’de Gece Hayatı

Bostanlı ve Karşıyaka

Aynı bölgede olması sebebiyle Bostanlı ve Karşıyaka’yı aynı kategoride değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Karşıyaka ve Bostanlı’da yine diğer mekanlardaki gibi çok fazla alternatif bar bulunur. Popüler barlar için Öküz, Tren gibi mekanları söyleyebiliriz.

İzmir’de Gece Ulaşımı

Eğer İzmir’de gece hayatı için dışarı çıkma gibi bir planınız varsa şahsi aracınızın olmasını tavsiye ederiz. Aksi taktirde gece ulaşım sadece belirli noktalarda belediye otobüsleri tarafından sağlanmaktadır. Alsancak, Bornova, Konak için belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor olsa da saatleri çok seyrek olması sebebiyle sizi uzunca bir süre bekletebilir. Baykuş olarak adlandırılan gece seferleri sabaha kadar devam etmektedir. Eğer ulaşım noktanızda bu semtler yoksa ticari taksi sizin için son çare olacaktır.

Bir Cevap Yazın