İzmir’i ziyaret ettiğinizde veya tatil yapmak istediğiniz zaman nerede kalacağınız konusu aklınızda soru işareti olarak kalıyor ve sizi düşündürüyorsa, rehberimiz amacınıza uygun en güzel yerde konaklamanızı sağlayacaktır. İlk olarak ziyaret amacınıza göre yer seçmeniz tavsiye edilir. Örneğin ziyaretiniz bir iş amacıyla olacaksa, şehir merkezinde iş için ziyarette bulunacağınız yere yakın olması gerekir. Veya tatil beldelerinde konaklama yapılacaksa, o bölgelerde konaklama yerlerine bakmanız gerekir. Kötü bir tercihe örnek verecek olursak Çeşme’ye tatile gelenlerin İzmir şehir merkezinde konaklamaları çok saçma olacaktır. Çünkü İzmir ile Çeşme merkez arasında 90 kilometre mesafe vardır.

İzmir’de Nerede Konaklanır?

Ziyaretinizi şehir merkezine yapacaksanız çok fazla alternatif vardır. Alsancak, Bornova, Gaziemir, Karşıyaka, Basmane, Balçova gibi merkez ilçelerde çok sayıda konaklamak için otel bulmanız mümkündür.

İzmir’de En Ucuz Konaklama Nerede?

Eğer maliyet açısından düşük olsun ve konaklamaya fazla bütçe ayırmayalım diyorsanız Basmane tarafındaki oteller en düşük bütçe ile konaklama imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Basmane’den bir çok yere ulaşım çok kolay şekilde yapılabilmektedir. Tren Garı’nın çevresinde konumlanması, İzmir Metro ulaşım aracına durağı olması ve çok sayıda belediye otobüsünün güzergâhı olması burada kalmanız için iyi bir sebep olabilir. Basmane için en büyük handikap, geç saatlerde sakin bir semt olmasıdır. Gece geç saatlerde otel çevresi gereğinden fazla sakin olabiliyor.

İzmir Havalimanına Yakın Konaklama

Şehir dışından ya da yurt dışından geliyorsanız Adnan Menderes Havalimanı’na en yakın oteli arayacaksınızdır. Bu durumda tercinizi Gaziemir’den yana kullanmalısınız. Havalimanı Gaziemir’dedir. Havalimanından çıktığınız zaman sadece 5 dakika mesafe yol aldıktan sonra Akçay caddesi üzerinde çok sayıda otel ve pansiyon görebilirsiniz.

Çeşme’de Nerede Kalınır?

Yaz aylarında revaçta olan Çeşme’de konaklama yapmayı planlıyorsanız şehir merkezinden uzaklaşmanız gerekecek. Merkeze 90 kilometre uzakta olan Çeşme’de Alaçatı, Ilıca, Merkez, Ildır, Çiflikköy gibi yerlerde konaklama yapabilrsiniz. Buralarda 3, 4, 5 yıldız oteller görebilirsiniz. Ilıca’da Meşhur Sheraton ve Ilıca otel iyi bir tercih olabilir. Ayrıca Çeşme merkezinde veya bağlı mahallelerinde çok sayıda butik oteller ve pansiyonlar da bulunmaktadır. Bölgede aradığınızdna çok daha fazla pansiyon ve otel olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar yaz mevsiminde yoğun ilgi görüyor olsa da tüm kapasiteyi kaldıracak kadar fazla sayıda konaklama yeri vardır.

İzmir’de Lüks Oteller

İzmir’e ziyaretinizi lüks şekilde yapmayı planlıyorsanız ve bu yönde bir tercih kullanmayı düşünüyorsanız şehir merkezinde çok iyi konumlanmış birkaç otel söylemek mümkün. İzmir Swiss Otel, Hilton, Ramada, Ibis, Marla otelleri iyi örnekler olacaktır. Fazlasıyla memnun kalacağınız oteller İzmir Alsancak, Çankaya, Gümrük, Kordon bölgelerinde konumlanmıştır.

Bir Cevap Yazın