İzmir Satılık Daire

Türkiye ekonomisine en fazla katkı sağlayan şehirlerin başında gelen İzmir’de gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip.

Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olarak adından söz ettiriyor. 4 milyonu aşan nüfusuyla bölgenin en dikkat çeken şehirlerden İzmir’de; Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Torbalı, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Narlıdere, Urla, Kiraz, Dikili, Çeşme, Seferihisar, Bayındır, Selçuk, Güzelbahçe, Foça, Kınık, Beydağ ve Karaburun olmak üzere toplam 30 ilçe bulunuyor. 2017 TUİK verilerine göre, şehrin en kalabalık ilçesi Buca, en az nüfusa sahip ilçesi ise Karaburun oldu. Farklı kültürlere yüzyıllardır ev sahipliği yapan İzmir, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Denize kıyısı olan bir şehir olan İzmir, turizm potansiyeli ile de dikkat çekiyor.

İzmir’de konut fiyatları artıyor!

Son yıllarda konut fiyat artışıyla dikkat çeken İzmir’de yeni projeler artıyor.  Peki, İzmir projeleri neler? İzmir’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İzmir satılık daire fiyatları ne kadar? İşte İzmir gayrimenkul piyasasına dair önemli bilgiler…

İzmir ulaşım projeleri

Ulaşım projelerinin hızla devam ettiği ilde en yeni proje; Konak ilçesinde hizmete sunulan tramvay hattı. Şehirde ulaşım konforunu artırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Tramvay hattını Çiğli’ye kadar uzatma çalışmalarına ve Buca ve Narlıdere metro hattının yapımına bu yıl içinde başlamayı planlıyor. Diğer taraftan Türkiye’nin en büyük projelerinden İstanbul-İzmir otoyolunun da 2018 yılı içinde tamamlanması öngörülüyor. Proje tamamlandığında İstanbul-İzmir arası mesafe 4 saate inecek.

İzmir kentsel dönüşüm projeleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgeler şöyle; Aktepe- Emrez Mahallesi, Bayraklı, Ballıkuyu, Ege Mahallesi, Güzeltepe, Örnekköy ve Uzundere. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşümle beraber İzmirlilere sağlıklı yaşam alanı oluşturmayı planlıyor.

İzmir satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 1.35 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, İzmir satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.35 artış gösterdi.  İzmir’de ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 742 TL oldu.

İzmir satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 205 bin 631 TL, maksimum 342 bin 719 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 274 bin 175 TL olarak gösteriliyor. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor.

İzmir kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, İzmir’de ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, 902 TL ile 1.504 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.203 TL olarak ölçümleniyor.

  • İzmir’de gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsanız,tüm İzmir satılık daireler için tıklayın!
  • Bir Cevap Yazın