İzmir Türkiye’nin 3. büyük şehri ve 4 buçuk milyona yakın bir nüfusa sahip. Dolayısıyla özellikle de merkezi noktalarda sakin yer bulmak her zaman çok kolay olmuyor. Yine de sevgilinizle baş başa kalabileceğiniz sakin yerler bulmak mümkün. Sizin için sevgilinizle gidebileceğiniz İzmir’deki sakin yerleri derledik.

Buca Şahin Tepesi

Buca Şahin Tepesi

Kalabalık olduğu kadar da sakin bir nokta. Özellikle geç saatlerde kokoreç yemek isteyenler tarafından ve İzmir’in ışıltılı sokaklarını seyretmek için tercih edilen Buca Şahin Tepesi her zaman boş göremeyeceğiniz bir mekân. Kalabalık olmasına aldırmayın, alkol alan birkaç kişi dışında size bulaşan kimse olmayacaktır. Yalnız kalmak istediğiniz bir anda gidebileceğiniz bir yer olduğu için listenize ekleyebilirsiniz.

Bornova Büyük Park

Bornova Büyükpark

Ege Üniversitesi’ne yakın olması sebebiyle pek sakin görmeniz mümkün değil. Ama parktaki çimlerin bir köşesinde ya da herhangi bir ağacın altında insanlardan uzak, istediğiniz gibi bir nokta bulmanız mümkün.

Alsancak – Kordon

Kordon

İzmir’in belki de en kalabalık noktası olan Kordon yine yalnız kalmak isteyen sevgililerin tercih ettiği ilk yerlerden biri. Eğer daha önce gittiyseniz ya da giderseniz çimlerin üzerinde ya da çalılıkların kuytularında yalnız kalmayı seçmiş çiftlere rastlayacaksınız. Büyük şehirler ve artan suç oranı göz önüne alındığında çiftlerin tercih edebileceği en güvenli yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Kültürpark

İzmir Fuar Kültürpark

İzmir’in göbeğinde devasa bir park olan Kültürpark da zaman zaman oldukça kalabalık olan yerlerden. Buna rağmen devasa bir park olmasından dolayı her zaman sakin bir noktasını keşfedebilirsiniz. Ulaşımın da oldukça kolay olduğu Kültürpark ilk tercihlerinizden biri olabilir.

Sasalı

Doğal Yaşam Parkı

Çiğli ilçesine bağlı olan Sasalı, İzmir Doğal Yaşam Parkı’na da oldukça yakın bir mesire alanı. Yeşilliklerle kaplı bir orman olan bu bölgede uzun bir bisiklet yolu ve yürüyüş parkurları da var. Oldukça büyük bir alan olduğu için rahatlıkla sakin bir nokta bulabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın