Yalı Castle Aquapark

İzmir her ne kadar Akdeniz ikliminin etkisinde kalmış bir Ege şehri ve dünyaca ünlü plajların bulunduğu bir şehirse de insanlar zaman zaman modern oyuncakların da bulunduğu su parklarını tercih ediyorlar. İşte bu yazımızda da İzmir ve çevresindeki su parklarına değineceğiz.

Adaland Aquapark

Adaland Aquapark

Her ne kadar İzmir il sınırlarında bulunmasa da İzmir’e oldukça yakın bir konumda, Kuşadası’nda bulunuyor. 1999 yılından bu yana hizmet veren tesis Avrupa’nın ve hatta dünyanın en iyi su parkları arasında gösteriliyor. Öyle ki New York Post gazetesi bir değerlendirmesinde Adaland’i dünyanın en iyi 10 su parkı arasında gösteriyor. Adaland’de eğlence dolu bir gün geçirmek isteyenler ulaşımı dert etmesinler. Zira, yaz sezonunda her gün İzmir’den ücretsiz servis bulmanız mümkün.

Adres: Çamlimanı Mevki, Kuştur Önü Yolu Cd. No:27, 09400 Kuşadası/Aydın

Telefon: (0256) 618 12 52

Balçova Termal Aquacity

Balçova Aquacity

Balçova ilçesi sınırlarında, İzmir Valiliği tarafından işletilen Balçova Termal Otel’e bağlı bir işletmedir. İzmir’in en iyi su parkları arasında gösterilmektedir. Eğlenceye doymak istiyorsanız biraz erken gitmenizde fayda var çünkü yaz aylarında, bir de hafta sonuysa şezlonglarda yer bulmanız biraz zor olabilir. ESHOT’un Balçova varışlı otobüsleri vasıtasıyla tesise ulaşmanız mümkün.

Adres: Korutürk Mahallesi, Vali Hüseyin Öğütcan Cad. No:2, 35330 Balçova/İzmir

Telefon: (0232) 259 14 00

Yalı Castle Aquapark

Yalı Castle Aquapark

Seferihisar ilçesi sınırlarında, Gümüldür bölgesinde bulunan su parkı özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Tesisin dikkat çeken özellikleri arasında ise modern ve çeşitli kaydırakları bulunuyor. Ulaşım için İZBAN ile Cumaovası’nda indikten sonra ESHOT’un Gümüldür otobüslerine aktarma yapabilirsiniz.

Adres: Gümüldür Atatürk Mahallesi, Sahil Cd., 35480 Menderes/İzmir

Telefon: (0232) 388 30 33

Aqua Fantasy

Aqua Fantasy Aquapark

Selçuk ilçesi sınırlarında bulunan tesis aynı anda 5000 kişiye hizmet verebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk temalı su parkı olduğu söyleniyor. Ephesus Beach’te bulunan tesise ulaşabilmek için Basmane Garı kalkışlı İzmir-Denizli treniyle Selçuk ilçesine gittikten sonra oradaki dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz.

Adres: Sultaniye Mahallesi, 35920 Selçuk/İzmir

Telefon: 444 32 51

Çeşme Aqua Toy City

Çeşme Aqua Toy City

Ilıca Otel’in hemen yanında bulunan tesis, 3 farklı havuzla ziyaretçilerini ağırlıyor. Ulaşabilmek için İzmir Otogarı’ndan ya da Balçova İlçe Terminali’nden kalkan Çeşme otobüslerine bindikten sonra Ilıca’da inebilirsiniz.

Adres: Altıyunus mahallesi, 3445. Sk., 35930 Çeşme/İzmir

Telefon: (0232) 723 31 31

 

Bir Cevap Yazın