Ülkemiz bilindiği üzere doğal güzellikleri ile tüm dünyada adından söz ettirmektedir. Gezilip görülebilecek birçok tarihi yeri ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran Türkiye’de özellikle Karagöl Tabiat Parkı dikkat çekmektedir. Doğa ile iç içe olan bu yer adeta İzmir’in saklı cenneti olarak göze çarpmaktadır. Özellikle şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bunalan kişiler günlük hayattaki streslerini ve yorgunluklarını Karagöl Tabiat Parkı’nda atmaktadırlar.

Deniz seviyesinden yaklaşık 850 metre yükseklikte olan bu doğa harikası park, yaklaşık 19 hektarlık bir alan kaplamaktadır. Oldukça geniş olan ve İzmir Karşıyaka’da bulunana Karagöl Tabiat Parkı yerli ve yabancı birçok turisti çekmektedir. Bu tabiat parkı içerisinde doğa yürüyüşü, foto safari ve bisiklet gezintisi yapılabilmektedir. Yapacağınız faaliyetler tamamen size bağlıdır. Ayrıca Tabiat Parkı içerisinde kır gazinosu, piknik üniteleri, büfe, karavan alanı ve çadırlı kamp yapılabilecek bölümler yer almaktadır.

Karagöl Orman Kampı

Kamp yapmayı sevenler için de oldukça güzel bir seçenek olan Karagöl Kamp Alanı, içerisinde yer alan çadırlı kamp alanı birçok doğa severin akınına uğramaktadır. Temiz havası ve İzmir’i yüksekten izleme imkânı ile çokça tercih edilen Karagöl Orman Kampı‘nda doğa ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. İş hayatının stresinden bunalan kişiler bu alana gelerek hafta sonları kamp yapmaktadır.

Tabiat Parkında yer alan büfe ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri karşılamanızda size yardımcı oluyor. Kamp alanına girerken belli bir giriş ücreti olduğunu da belirtmekte fayda var. Araç ile giriş ücreti 16 TL iken yaya giriş yapmak isterseniz 4 TL ücret ödüyorsunuz. Gayet makul olan ücretler sizden giriş ve konaklama bedeli olarak alınmaktadır. Ayrıca çadırda kamp yapabilmek için de 3 TL ödemeniz gerekmektedir.

Karagöl Orman Kampı

Karagöl Ulaşım

Bölgenin İzmir’in Karşıyaka ilçesine olan uzaklığı yaklaşık 25 km’dir. İzmir merkezden Karagöl Tabiat Parkı’na gitmek isteyen kişiler Karşıyaka bölgesinden ulaşımı sağlayabilmektedir. Ulaşım için ilk etapta Yamanlar Koleji’ne doğru gelmeniz gerekiyor. Daha sonra çiftlik hayvanlarının bulunduğu yerden yolunuza devam etmelisiniz. Virajlı yolları aştıktan sonra Yamanlar Dağı’na tırmanarak yolunuza devam ederseniz yolun sonunda Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşacaksınız.

Karagöl Orman Kampı Haritası

1 YORUM

Bir Cevap Yazın