Ülkemiz bilindiği üzere doğal güzellikleri ile tüm dünyada adından söz ettirmektedir. Gezilip görülebilecek birçok tarihi yeri ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran Türkiye’de özellikle Karagöl Tabiat Parkı dikkat çekmektedir. Doğa ile iç içe olan bu yer adeta İzmir’in saklı cenneti olarak göze çarpmaktadır. Özellikle şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bunalan kişiler günlük hayattaki streslerini ve yorgunluklarını Karagöl Tabiat Parkı’nda atmaktadırlar.

Deniz seviyesinden yaklaşık 850 metre yükseklikte olan bu doğa harikası park, yaklaşık 19 hektarlık bir alan kaplamaktadır. Oldukça geniş olan ve İzmir Karşıyaka’da bulunana Karagöl Tabiat Parkı yerli ve yabancı birçok turisti çekmektedir. Bu tabiat parkı içerisinde doğa yürüyüşü, foto safari ve bisiklet gezintisi yapılabilmektedir. Yapacağınız faaliyetler tamamen size bağlıdır. Ayrıca Tabiat Parkı içerisinde kır gazinosu, piknik üniteleri, büfe, karavan alanı ve çadırlı kamp yapılabilecek bölümler yer almaktadır.

Karagöl Orman Kampı

Kamp yapmayı sevenler için de oldukça güzel bir seçenek olan Karagöl Kamp Alanı, içerisinde yer alan çadırlı kamp alanı birçok doğa severin akınına uğramaktadır. Temiz havası ve İzmir’i yüksekten izleme imkânı ile çokça tercih edilen Karagöl Orman Kampı‘nda doğa ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. İş hayatının stresinden bunalan kişiler bu alana gelerek hafta sonları kamp yapmaktadır.

Tabiat Parkında yer alan büfe ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri karşılamanızda size yardımcı oluyor. Kamp alanına girerken belli bir giriş ücreti olduğunu da belirtmekte fayda var. Araç ile giriş ücreti 16 TL iken yaya giriş yapmak isterseniz 4 TL ücret ödüyorsunuz. Gayet makul olan ücretler sizden giriş ve konaklama bedeli olarak alınmaktadır. Ayrıca çadırda kamp yapabilmek için de 3 TL ödemeniz gerekmektedir.

Karagöl Orman Kampı

Karagöl Ulaşım

Bölgenin İzmir’in Karşıyaka ilçesine olan uzaklığı yaklaşık 25 km’dir. İzmir merkezden Karagöl Tabiat Parkı’na gitmek isteyen kişiler Karşıyaka bölgesinden ulaşımı sağlayabilmektedir. Ulaşım için ilk etapta Yamanlar Koleji’ne doğru gelmeniz gerekiyor. Daha sonra çiftlik hayvanlarının bulunduğu yerden yolunuza devam etmelisiniz. Virajlı yolları aştıktan sonra Yamanlar Dağı’na tırmanarak yolunuza devam ederseniz yolun sonunda Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşacaksınız.

Karagöl Orman Kampı Haritası

2 YORUMLAR

 1. Adamlar yeni avlanma türü bulmuşlar (Tecrübe ile Anlatım)

  Doğada enayi avı nasıl yapılır?

  İnternet üzerinde ki resimlere sakın kanmayın, hepsi eski veya filtreli al benisi yüksek gerçekten uzak resimler. Yeni giriş fiyatları da bu yıl 22 TL olarak güncellendi. Araştırma yaparken yorumlar üzerinden araştırmalar yapmanız daha doğru sonuçlar doğuracaktır.

  Yazıma başlamadan önce bilmenizi istiyorum. İnternet üzerinde ki resimler fii tarihinden kalma, yeni halinin uzaktan veya yakından alakası yok. Bu yüzden resimler üzerinden değil internette ki yorumlar üzerinden araştırma yaparsanız, bölge hakkında daha doğru sonuçlar çıkartırsınız.

  2018 yılı itibari ile çöplüğe dönmüş, bakımsız bir göl ile çevresine atılmış 20-30 adet masa olmasına rağmen içeri en 10 katı araç aldıkları ticari zeka ile kirletilmiş bir doğanın utanç kaynağı!

  Yaklaşık 1 saate yakın ve meteor yada uzay aracı düşmüş kadar büyük delikleri olan yolları çekiyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz giriş ücreti olmasına rağmen hizmetten ve bakımdan uzak bir yer.

  20 masaya 200 araç almışsınız uygun yer yok, masa yok dediğinizde yetkililer size ormana doğru çıkarak oturmanızı söylüyor ancak masa veya çeşme gibi hizmetten faydalanamayacak sanız yolda daha uygun tonlarca müsait yer var. Ormanın her hangi bir yerine de oturup piknik yapabilirsiniz oradan iyidir.

  Çıkmak isteyip dolu burası diye para iadesi istediğinizde, biz girişte herkese yer yok diyoruz kendiniz ona rağmen giriyorsunuz gibi bir de küstahça yalan attıklarını var sayarsak, kavga etmeden paranızı alıp çıkamayacağınız bir yer! Çünkü biz 2 araç gittik ve iki aracımıza da yer yok demediler ve biz çıkarken hala bu uyarıyı yapmadan kapıda araç girişine izin veriyorlardı.

  Uzun lafın kısası, o bakımsız ve delik deşik yolları 1 saat boyunca çekmeye razı olacağınız güzel bir piknik gününüzü berbat edeceğiniz en doğru yerdir. Yolda arabanızın yıpranma payına en az 100 TL yazın, yaktığınız mazot, orada bakımsız bir yere vereceğiniz giriş ücreti, bir de rezil olmuş vakitler, mahvolan tatil gününüzü üst üste koyunca inanın bu kadar maliyet ve zorluğa çok daha güzel yerler görebilirsiniz.

  Her hangi bir orman kenarına arabanızı çekip huzur içinde piknik yapıp, orman yürüyüşüne çıkmak için ne engeliniz var?

  Göl olmasın, orada ki gibi bakımsız etrafında sadece 20 masanın faydalanabildiği göl hele hiç olmasın ama huzurlu bir tatil günü geçirin arkadaşlar.

  Bu tür, insanları keriz gibi yolup toplanan paraları sadece cebe indirerek “işletme” adı verdikleri ancak bir işletmenin bakımı ile idaresinden zerre haberi olmayan iğrenç tuzaklara kanmayın! Gitmeyin ki müşteri kaybettikçe doğadan çaldıkları o güzellikleri tekrar canlandırıp doğa adına da bir sorumluluk sahibi olsunlar.

  İnanın daha o kadar çok yakıştırma var ki, üzerimde iğrenç geçmiş bir günün stresi ile daha fazla yorum yapamayacağım.

  Son karar sizin!

Bir Cevap Yazın