Kıbrıs Şehitleri
Kıbrıs Şehitleri

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Alsancak’ta yer alan, sadece Alsancak’ın değil, İzmir’in en canlı caddelerinden biridir. Yaklaşık 1 km uzunluğundaki cadde İzmir’in simgelerinden biri olma özelliğini taşır.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, barındırdığı mekanlar, dükkanlar ve mağazalar sayesinde İzmir’in en popüler caddesi olma özelliğini taşımaktadır. Caddeyle bağlantılı olan sokaklar, Kıbrıs Şehitleri için en önemli noktalardır. Bu sokaklarda yüzlerce farklı mekan bulabilirsiniz. İçkili-içkisiz kafeler, barlar, gece kulüpleri, restaurantlar, geleneksel mekanlar, ev yemekleri satan yerler, tatlıcılar, kısacası aklınıza gelebilecek her türden işletmeye Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde rast gelebilirsiniz.

Kıbrıs Şehitleri’nin en ünlü sokakları Gazi Kadınlar Sokağı ve Muzaffer İzgü Sokağı‘dır. İzmir’de gece hayatının en yoğun yaşandığı sokaklardır. Bu sokaklarda İzmir’in en ünlü gece kulüpleri, barları, diskoları bulunur. Hızlı bir gece yaşamak isterseniz bu sokaklarda zaman geçirmenizi tavsiye ederim. Gazi Kadınlar Sokağı’nda Tren, 80’ler 90’lar, BIOS, Jackson’s gibi mekanları, Muzaffer İzgü Sokağı’nda ise Pub Borsa (çok orijinal bir mekandır), Kovan gibi mekanları tercih edebilirsiniz.

Kıbrıs Şehitleri’nde günün her saati, iyi müzik yapan sokak sanatçılarına rastlayabilirsiniz. Bağlama çalanından, boya kovalarıyla bateri çalana kadar türlü müzikler yapan pek çok güzel insan vardır. Bunlar da Kıbrıs Şehitleri’nin önemli simgelerinden biridir.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi
Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Kıbrıs Şehitleri’ne çıkan her bir sokakta farklı bir aksiyon vardır. Her birinde tam keyfinize göre bir mekan bulmanız mümkündür. Meyhane kültürünün en keyiflisini de, batı mutfağının en güzel örneklerini de bu caddede bulmanız mümkündür. Ziyaretçilerine yüzlerce farklı alternatif sunan, yolunuzu illa ki bir yerde denizle buluşturan bu mekana uğramadan İzmir’den ayrılmamanız gerekir.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne ulaşım için Alsancak’ta olmanız yeterlidir. Zaten Alsancak semti bu caddenin etrafına kurulmuştur. İZBAN’dan Bornova Sokağı’nı takip ederek caddeye çıkabilirsiniz. Alsancak ulaşımı ve Alsancak’la ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın