Bornova Küçükpark
Bornova Küçükpark

Küçükpark, restoran ve kafelerin yoğunlukta olduğu bir bölge olmasına rağmen hemen her ihtiyaca cevap verebilecek dükkânları bünyesinde barındırıyor. Sokaklarında Ege Üniversitesi öğrencilerini yoğun olarak bulabileceğiniz Küçükpark’ın da benzer bölgeler gibi kendi içinde efsaneleşmiş bazı mekânları bulunuyor. Bu mekânları sizin için derledik.

Aysel Abla Ev Yemekleri

Aysel Abla Ev Yemekleri
Aysel Abla Ev Yemekleri

Bir şubesi de Alsancak’ta, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde bulunan Aysel Abla Ev Yemekleri bölgede adeta efsaneleşmiş durumda. Günün hemen her saati kalabalık olarak görebileceğiniz mekân ev yemeği özlemi çeken öğrenciler için biçilmiş kaftan. Uygun fiyatları ve lezzetiyle oldukça sevilen ve tercih edilen bir restoran.

Adres: Kazım Dirik Mah. Süvari Cad. Bornova / İzmir
Telefon: 0232 343 7206

Cafe Otantik

Otantik Cafe
Otantik Cafe

Küçükpark Sevgi Yolu’nun Bornova Metro tarafı başlangıcında bulunan Cafe Otantik; okey, tavla ya da batak gibi sevdikleriyle oyun oynamak isteyenler için ideal bir mekân. Eğer o tarafa yolunuz düşerse ihtişamlı görüntüsü ve ışıklandırmalarıyla hemen dikkatinizi çekecektir.  Ortamı oldukça cezbedici olan Cafe Otantik’in tek sorunu sürekli bir şeyler içmeniz konusunda sizi teşvik etmeye çalışan garsonları.

Adres: Kazım Dirik Mah. 161 Sok. No: 14/A Bornova / İzmir

Soulmate

Soulmate Bornova
Soulmate Bornova

Starbucks kalitesinde ama Starbucks kadar kalabalık ve gürültülü olmayan Soulmate aslında bir kahve zinciri. İzmir’in ya da Türkiye’nin farklı bölgelerinde şubelerine rastlayabileceğiniz Soulmate modern ve samimi ortamı ile kaliteli kahve içmek isteyenlerin uğrak yeri olmuş durumda.

Adres: Kazım Dirik Mah. Süvari Cad. No: 44/A Bornova / İzmir
Telefon: 0532 310 1591

Music Cafe

Music Cafe
Music Cafe

Küçükpark Meydan’dan yukarı doğru yolun sonuna kadar yürüdüğünüz zaman karşınıza çıkacak Music Cafe. Alışılmışın dışındaki tarzı, güler yüzlü personeli ve sakin sayılabilecek ortamı ile sizi bambaşka bir atmosfere sürükleyebilecek bir kafe.

Adres: Kazım Dirik Mah. 159 Sok. No: 8/A Bornova / İzmir
Telefon: 0555 203 3035

Üniversite – 2 Unlu Mamulleri

Üniversite 2
Üniversite 2

Küçükpark Meydan’da bulunan Üniversite-2 Unlu Mamulleri’ni o bölgede yaşayıp da bilmeyen yoktur. Bir şubesi de Bornova Manisa Kavşağı’nda bulunan mekân enfes gevrek, boyoz ve poğaçaları ile ön plana çıkıyor. Son yıllarda yenilenen görüntüsü ile tatlı ve tuzlu hemen her çeşit unlu mamul satışı yapan işletme daha çok kahvaltı yapmak ya da atıştırmak isteyenlerin tercihi. Canı tatlı çekenlerin de ilk uğradıkları yerlerden biri oluyor. Mekân, aynı zamanda bir kafe ve fırın olarak da hizmet veriyor.

Adres: Kazım Dirik Mah. 166 Sok. No: 1 Bornova / İzmir
Telefon: 0232 388 9431

Pidematik

Pidematik
Pidematik

Küçükpark’ın bankamatikler yanındaki girişinde solda bulunan bu restoran sattığı uygun fiyatlı ve lezzetli kır pideleri ile ön plana çıkıyor. İzmir’in farklı bölgelerinde şubeleri ve benzerleri bulunan mekân Küçükpark’ta uygun fiyata karnını doyurmak isteyenler için gayet ideal.

Adres: Kazım Dirik Mah. 166 Sok. No: 14 Bornova / İzmir
Telefon: 0232 342 5664

Cafe Garden

Garden Cafe
Garden Cafe

Cafe Garden da okey, tavla ya da batak gibi masa oyunu oynamak isteyenler için mükemmel bir mekân. Lezzetli içecekleri ile de ön plana çıkan Cafe Garden’a yolunuz düşerse muz çayını denemenizi tavsiye ederim.

Adres: Kazım Dirik Mah. 169 Sok. Bornova / İzmir

Bir Cevap Yazın