Yeni Bornova Stadyumu

Bornova’nın Doğanlar semtinde 2016 yılında yapımı tamamlanan ve kullanıma açılan Yeni Bornova Stadı, şimdilik 6041 seyirci kapasitesine sahip olmakla birlikte, İzmir’in futbolda yeni gözdesi olmuş durumdadır. 2017 yılı bitmeden tamamlanması planlanan 3.etap çalışmalarının ardından stadyumun seyirci kapasitesi 12500’e yükselecektir. Göztepe ve Altınordu takımlarının iç saha maçları için kullandığı stadyum, TFF’den tam not almış, Avrupa standartlarında bir futbol mekanıdır.

Doğal çim zemine sahip Doğanlar Stadı, resmi olarak 8 Ekim 2016’da hizmete açıldı. 1 Ekim 2016’da ilk kez bir resmi maça ev sahipliği yaparken, bu maç Göztepe ve Elazığspor arasında oynandı. Yeni Bornova Stadı‘nda oynanan ilk mücadelede, stat tarihinin ilk golüne Göztepeli Halil Akbunar maçın 12.dakikasında imza attı.

Bornova Doğanlar Stadyumu

İzmir, pek çok futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır. Göztepe, Altınordu, Karşıyaka, Bucaspor, Altay, İzmirspor başta olmak üzere pek çok köklü takımın kurulduğu şehir İzmir’dir. Aynı zamanda şehir olarak sağlam bir futbol kültürü de yıllardan beri yaşatılmaktadır. İzmir takımlarına gönül vermiş taraftarların, camialara olan sevgileri ülke sınırlarını bile aşmış, dünyaca ünlenmiştir. Böylesine sağlam bir futbol kültürüne sahip şehrin, yeni stat ihtiyacı olması kaçınılmaz bir gerçektir. Bu ihtiyaç şimdilik kısmen de olsa Yeni Bornova Stadyumu tarafından karşılanmaktadır. Stat projesinin tam olarak gerçekleşmesinin ardından seyirci kapasitesi de 13 bine yaklaşacak, takımların maçlarını izlemek isteyen taraftarlara yetecek bir sayıya ulaşacaktır.

Yeni Bornova Stadı’na Nasıl Gidilir?

Yeni Bornova Stadı, diğer adıyla Doğanlar Stadyumu ulaşım açısından da avantajlı bir konuma sahiptir. İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz stada gitmek için, herhangi bir metro istasyonundan Evka-3 yönüne binmeniz gerekir. Son durakta yani Evka-3 durağında indikten sonra, semt garajından 317 ve 358 numaralı ESHOT’lara (belediye otobüslerine) binmeniz, stadyuma ulaşım için yeterlidir.

Bu ulaşım alternatiflerinin yanı sıra, maç günleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova Stadyumu’na ücretsiz servisler de kaldırılmaktadır. Bu servislerin kalkış noktası yine Evka-3 Semt Garajı’dır.

Bornova Stadyumu Adresi

Bornova Stadyumu’nun tam olarak konumunu merak edenler ve açık adresini öğrenmek isteyenler için aşağıda resmi olarak açık adresi bulunmaktadır. Bornova Stadyumu nerede sorusuna net bir cevap isteyenler için haritadan konum olarak da eklenmiştir.

Yeni Bornova Stadyumu açık adresi; Doğanlar Mahallesi, 1412 Sokak, No:3, Bornova

Yeni Bornova Stadyumu harita konumu:

Stadyumun 3.etap çalışmalarıyla birlikte İzmirliler futbola doyacak. Yıllar boyu, güzel oynanan futbolların olduğu keyifli maçların bu statta izlenmesi dileğiyle.

Bir Cevap Yazın